انتقاد استاندار گیلان از ویلاسازی ها در برخی مناطق روستایی
انتقاد استاندار گیلان از ویلاسازی ها در برخی مناطق روستایی
استاندار گیلان، با انتقاد از ویلاسازی ها در برخی مناطق روستایی گیلان، افزود: به جای ویلاسازی در مناطق گردشگری و روستایی گیلان باید با جذب سرمایه گذار، نسبت به تقویت زیرساخت های گردشگری اقدام کرد.

اسدالله عباسی در همایش پیشگامان رهایی که به مناسبت دوم آذر، سالروز تشکیل بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان برگزار شد، در جمع دانشجویان بسیجی با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، تشکیل بسیج را یکی از تصمیمات هوشمندانه و نوآورانه حضرت امام خمینی(ره) خواند و با اشاره به رویکرد و ماهیت مردمی بسیج، افزود: بسیج از بطن مردم است و تمام اقدامات و عملکردش در راستای خدمت صادقانه به مردم و رفع محرومیت ها ترسیم شده است.

وی با اشاره به نقش بی بدیل بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: دفاع مقدس صحنه تمام عیار رزمایش بسیجیان جان بر کف برای دفاع از کیان اسلامی بود.

استاندار گیلان بر تقویت سواد گفتمان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری در دانشگاه ها با الگوی پذیری از رویکرد بسیجی در مسئله کرسی های آزاداندیشی و جهاد تبیین با بهره گیری از منویات رهبر معظم انقلاب تاکید و عنوان کرد: بسیج دانشجویی در اندیشه، رفتار و نگرش جامعه  تحول ایجاد کرده و توسعه جامعه با تقویت رویکرد متعالی بسیج محقق می شود.

عباسی، پرورش اساتید و دانشجویان نخبه در کشور را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: در دوران پهلوی هیچ انگیزه ای برای تربیت پرورش اساتید و دانشجویان وجود نداشت و ظرفیت های امکانی آموزشی هم بسیار ضعیف بود که با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی این فضا به سوی تعالی تغییر یافت.

وی با اشاره به تشکیل بسیج دانشجویی، افزود: بسیج دانشجویی در اندیشه، رفتار و نگرش جامعه هدف تحول ایجاد کرده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دانشجو باید در بخش های مختلف الگوساز باشد، گفت: دانشجو قوه محرکه و پویایی جامعه است و نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور ایفا می کند.

عباسی با اشاره به اهمیت تحلیل و بررسی داده ها از سوی دانشجویان و نخبگان دانشگاهی، بیان کرد: دانشجو باید قدرت تجزیه و تحلیل مسائل روز را داشته باشد و بر اساس واقعیت ها و داده های پردازش شده به ارائه نظر بپردازد.

وی با تاکید بر محتواسازی علمی و دانشگاهی برای مسائل روز جامعه، افزود: پژوهش ها و مقالات دانشگاهی باید در محور حل مشکلات و مسئله محور باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر همگرایی بیشتر بین دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها، بیان کرد: از گذشته خلاهایی بین دانشگاه ها و دستگاه ها ایجاد شده که باید این شکاف با تشکیل برنامه ها و همایش و حضور در جمع دانشجویان پر شود.

عباسی با تاکید بر ایجاد فضایی گفتمان محور در دانشگاه ها بیان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا دانشجویان و نخبگان آموزشی مسئولان و دستگاه ها را مورد نقد قرار دهند و مسئولان هم موظف به پاسخگویی هستند.

وی با بیان اینکه سواد گفتمانی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری در دانشگاه ها تقویت شود، افزود: نقد منصفانه همراه با ارائه راهکار از سوی دانشجویان موجب گره گشایی مسائل می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره نقش مطالبه گری دانشجویان از مسئولان، افزود: دانشجویان با آگاهی از شرایط و با اختیار گیری از داده های آماری به مطالبه گری و نقد مسئولان بپردازند.

وی با بیان اینکه روحیه دانشجو کنش گری و مطالبه گری است، عنوان کرد: دانشجو باید نسبت مسائل سیاسی، اقتصادی و معیشتی جامعه خویش دغدغه مند باشد و برای حل مسائل و چالش ها راه حل ارایه دهد.

عباسی در ادامه با بیان اینکه لاهیجان به عنوان پایتخت چای کشور مزیت های فروان گردشگری دارد، اضافه کرد: با تکیه بر مزیت های گردشگری گیلان، لاهیجان را به عنوان پایتخت چای کشور ثبت و معرفی شده است که قدم بسیار مهم و ارزشمندی است.

وی با انتقاد از ویلاسازی ها در برخی مناطق روستایی گیلان، افزود: به جای ویلاسازی در مناطق گردشگری و روستایی گیلان باید با جذب سرمایه گذار، نسبت به تقویت زیرساخت های گردشگری اقدام کرد.

استاندار گیلان از فعال سازی ۱۶۵ واحد تولیدی راکد و نیمه تعطیل در استان خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۸۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل در گیلان وجود دارد که با راه اندازی مجدد آن می توان بخشی از چالش های اشتغال استان را حل کرد.

عباسی با بیان اینکه دانشجویان گیلانی در توسعه استان نقش پذیر باشند، گفت: پژوهش های دانشجویی دانشگاه های گیلان روی مسائل، مشکلات، چالش ها و فرصت های استان گرایش داده شود.

وی با تاکید بر افزایش بصیرت و هوشمندی قشر دانشجو در تجزیه و تحلیل مسائل، افزود: دانشجویان بدون توجه به دروغ پردازی های رسانه ای دشمن، با تحقیق و بررسی به تجزیه و تحلیل مسائل روز بپردازند.

  • منبع خبر : ایسنا