سخنی با استاندار گیلان؛ ده موضوع اساسی
سخنی با استاندار گیلان؛ ده موضوع اساسی
بسیار مسروریم که دولت کرامت، به خواسته -مردم و شهروندان و اصحاب خبر و رسانه و…- اعتنا داشت! و در مصاف تعرفه غیر بومی‌ها! جنابعالی را که -مورد حمایت همه ما -بوده‌اید، الحمدلله به چنین موقعیتی گماشت.

نماینده ادوار لاهیجان و سیاهکل در مجلس در حاشیه انتخاب اسدالله عباسی به عنوان استاندار گیلان نوشت:

بسیار مسروریم که دولت کرامت، به خواسته -مردم و شهروندان و اصحاب خبر و رسانه و…- اعتنا داشت! و در مصاف تعرفه غیر بومی‌ها! جنابعالی را که -مورد حمایت همه ما -بوده‌اید، الحمدلله به چنین موقعیتی گماشت.
ثانیاً همچنان که درنشست با جناب آیه الله رئیسی با حضور جنابان نیکزاد و مظفر و جنابعالی و عزیزان، مکرر به زبان‌ها و برداشت‌های گوناگون درسرچشمه تهران و…، عرضه و ارائه گشت؛ میل به استفاده از نیروهای بومی، به علل گوناگونی صورت می‌پذیرد که؛ برترین وجوه آن، به تناسبات و ارتباطات و شناختگی وبه اصطلاح همدلی درکنار همزبانی است.
ثالثاً همچنان که پیش ازانتخابات یازدهم در پارلمان، به این گفتگو نشستیم که گیلان نیازمند به استفاده همه جانبه از نیروهای شایسته و همدل و نخبه‌ای است تا بتوانند، در مفاهمه درون وبرون استانی وسطوح گوناگون، علاوه برطرح کارشناسانه! قدرت پیگیری و نتیجه بخشی را -جهت برون رفت- از اوضاع کنونی، داشته باشند.
رابعاً همچنان که پسا مجلس دوره هشتم، با جنابان میرتاج الدینی سپس رئیس جمهور وقت جناب احمدی نژاد در دو نوبت! درباب علل تأخیر یک وزیر گیلانی در کابینه و استفاده از فرصت پسا استیضاح دکتر شیخ الاسلام! جهت معرفی به مجلس، از شما دفاع داشته! هم الان نیز با مکاتبه و مذاکره و نشر تقاضای حمایت از بومی ها! تمنّا شد، باید همه توان شما مصروف حمایت از افراد شایسته گیلانی گردد.
خامساً توقع این است که -تجربه الگوهای موفق استانداری درگیلان ازقهرمانی چابک تا… یا همه استانداران به نام ازشهید انصاری تا… – نیز غیربومی‌های عزیز همانند طاهایی و مرحوم تابش، در برهه ها و ادوار گوناگون را! برای مدیریت ده موضوع اساسی ذیل مصروف فرمایید؛

۱- آشتی جامع مردم با انتخابات و همکاری با مسئولان و…
۲- استفاده جامع از نخبگان وجوانان واهالی -تجربه و علوم‌وفنون و مدیریت- در اشکال مختلف علم و عمل و مشاوره و…
۳- پرداخت همه جانبه به تولیدات کشاورزی خاصه امور مرتبط با برنج و چای و ابریشم و صیادی و باغداری و زیتون و پرورش زنبور عسل و صنایع دارویی گیاهی و… ودیگر امور وشعبات تولیدی!
۴- اهتمام به مشکلات آموزشی، بیکاری و کم‌درآمدی و بی معیشتی ومشکلات شهرک ها و نواحی صنعتی و…
۵- استفاده از فرصت دریا ونفت-پروژه گازی و… درآن، وحوزه‌های مختلف گردشگری و پتانسیل‌های ایجاد مراکز سیاحتی زیارتی تفریحی رفاهی و…
۶- برنامه مداری درحوزه‌های چالشی همانند محیط زیست و زباله و پسماند درکنار مدیریت بر اتمام پروژه‌های فاضلاب و. .
۷-اندیشه ورزی در حوزه خدمات و فناوری و تجارت داخلی و بین الملل و…
۸- اتمام پروژه‌های نیمه تمام همچون راه آهن تا آستارا و ادامه آن درشرق به مازندران و مانده‌های راه و… از مصوبات دولت‌های مختلف و…
۹- استفاده ازفرصت‌های بودجه‌ای وبرنامه هفتم، جهت طرح وتبیین ودرج خواسته‌ها ومانده‌های عمرانی فرهنگی ورزشی و…
۱۰- ارتباط برنامه‌ای مداوم برای بازدیدها و نشست‌ها و فرصت گفتگوی با اصحاب علم و فرهنگ و اجتماعیات و سیاست و…

  • نویسنده : ابوذر ندیمی