آماده باش ۵۴۲ راهدار در محورهای کوهستانی
آماده باش ۵۴۲ راهدار در محورهای کوهستانی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از آغاز طرح راهداری زمستانی از اول آذر خبر داد و گفت: ۶۰ اکیپ راهداری با ۳۹۱ دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک در این طرح حضور دارند.

غلامعلی نیک فهم در گفت وگو با ایسنا، از آغاز طرح راهداری زمستانی در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: اکیپ های راهداری زمستانی از اول آذر در محورهای کوهستانی و برفگیر مستقر شدند.

وی با بیان اینکه ۶۰ اکیپ راهداری با ۵۴۲ نفر نیروی راهدار آماده اجرای طرح راهداری زمستانی هستند، گفت: برنامه ریزی لازم برای راهداری زمستانی در طول راه های حوزه استحفاظی گیلان صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان  اینکه ۳۹ راهدارخانه ثابت(شامل ادارات شهرستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای) و ۱۸ راهدارخانه سیار در سطح استان فعال شده است، اضافه کرد: ۳۹۱ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین آماده اجرای طرح راهداری زمستانی هستند و راهدارخانه های استان نیز در حد امکانات موجود تجهیز شده اند.

نیک فهم با اشاره به اینکه اولویت بازگشایی در هنگام بارش های شدید برف و کولاک محورهای اصلی و شریانی هست، گفت: امیدواریم با جلسات مستمر برگزار شده و هماهنگی ها و تعاملات فیمابین صورت گرفته طرح زمستانی به نحو مطلوب تر در سالجاری به اجرا درآید.