کاهش ۱۲ درجه ای دمای گیلان از سه شنبه | بارش برف در بالادست
کاهش ۱۲ درجه ای دمای گیلان از سه شنبه | بارش برف در بالادست
مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش شش تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: احتمال رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات بالادست تا پایان هفته وجود دارد.

 

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری دانست و اظهار کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای استان بین شش و ۲۹ درجه سلسیوس در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی در منطقه دانست و افزود: شرایط برای وزش باد جنوبی شدید و خیلی شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و روند افزایش دما تا صبح سه شنبه در منطقه مهیاست.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تقویت جریانات جنوبی و افزایش پنج تا ۱۰ درجه متوسط دمای هوای استان طی فردا، ادامه داد: طی این مدت گاهی با گذر جریانات کم و بیش ناپایدار، وقوع رگبار باران و رعد و برق و احتمال تگرگ دور از انتظار نیست.

دادرس ادامه داد: به تدریج از اواخر وقت سه شنبه با شمالی شدن جریانات سطح زمین، ابرناکی و مه آلود شدن هوا و کاهش محسوس دما و بارندگی و وزش باد پیش بینی می شود.

وی از کاهش شش تا ۱۲ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: احتمال رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات بالادست تا پایان هفته وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان از احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و خسارت به محصولات کشاورزی و برخورد صاعقه و تگرگ و کولاک برف و بهمن نیز خبر داد.