تصرف اراضی ملی در تالش | معرفی ۹ متهم به مرجع قضایی
تصرف اراضی ملی در تالش | معرفی ۹ متهم به مرجع قضایی
فرمانده انتظامی گیلان از رفع تصرف بیش از ۷۳ هزار مترمربع از اراضی ملی در شهرستان تالش خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش این اراضی را ۸۴۲ میلیارد ریال برآورد کردند.

 

سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی در ادامه از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط افرادی سودجو در شهرستان تالش و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضایی به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی به محل‌های مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی گیلان تصریح کرد: در بازدید از زمین‌های مورد نظر مشخص شد، ۷۳ هزار و ۸۰۰ مترمربع از اراضی ملی توسط چند نفر به تصرف درآمده و به صورت غیرقانونی با سیم خاردار و فنس محصور شده است.

ملکی به معرفی ۹ متهم این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی اشاره کرد و گفت: کارشناسان ارزش این اراضی را ۸۴۲ میلیارد ریال برآورد کردند.

وی تصریح کرد: با حکم قضایی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع آوری و رفع تصرف انجام شد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به رصد دقیق و اشرافیت بالای پلیس بر اقدامات غیرمجاز و مجرمانه متصرفان اراضی ملی خاطرنشان کرد: مبارزه با زمین‌خواران به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.