برقراری پروازهای کارگو از مبدا فرودگاه رشت به کشورهای CIS
برقراری پروازهای کارگو از مبدا فرودگاه رشت به کشورهای CIS
معاون اقتصادی استاندار گیلان از برقراری پرواز کارگو از فرودگاه سردار جنگل رشت به کشورهای حوزه CIS در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برقراری پروازهای مذکور به صورت منظم و هفتگی انجام خواهد شد.

 

سید محمد اسحاقی امروز، ۹ دی ماه در حاشیه بازدید از فرودگاه سردار جنگل رشت، از برقراری پرواز کارگو از این فرودگاه به کشورهای حوزه CIS در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: پیرو رایزنی های صورت گرفته، پس از سال ها وعده برقراری پروازهای کارگو(حمل بار تجاری) از فرودگاه سردار جنگل رشت، پروازهای کارگو از مبدا  فرودگاه استان گیلان توسط شرکت های هواپیمایی متقاضی، انجام خواهد شد.

وی افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین»،  استان گیلان به عنوان هاب لجستیک صادرات بار هوایی شمال کشور نقش آفرین خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان تصریح کرد: با توجه به درخواست رسمی اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی پنج استان از جمله گیلان، همدان، قزوین، اردبیل و زنجان جهت انجام صادرات بار هوایی از فرودگاه سردار جنگل رشت، برقراری پروازهای مذکور به صورت منظم و هفتگی انجام خواهد شد.

اسحاقی از استقرار زیرساخت های مورد نیاز جهت این مهم از جمله الزامات گمرک، قرنطینه و… در مرز بین المللی باری در اداره کل فرودگاه استان گیلان خبر داد و بر ضرورت تداوم و گسترش پروازهای کارگو از مبدا این فرودگاه با توجه به موقعیت استراتژیک استان به لحاظ قرارگیری در کریدور شمال به جنوب(نوستراک) و ویژگی های ممتاز و مزیت رقابتی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در برقراری پروازهای کارگو تاکید کرد.

سید محسن میرحسینی، مدیرکل فرودگاه استان گیلان نیز، به ارائه توضیحاتی درخصوص عملکرد و زیرساخت های موجود در اداره کل فرودگاه استان پرداخت و ضمن اشاره به عزم جدی و اقدامات عملیاتی مجموعه مدیریتی کلان استان در تحقق موضوع مذکور، از آمادگی کامل فرودگاه سردار جنگل رشت در تحقق و تداوم پروازهای باری مذکور خبر داد.