دلخوش: اگر برای مدیریت بازار ارز کمبود قانون داریم، کمیسیون اقتصادی طرح بیاورد
دلخوش: اگر برای مدیریت بازار ارز کمبود قانون داریم، کمیسیون اقتصادی طرح بیاورد
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس تاکید کرد: صحبت‌های پشت تریبون مشکلی از بازار ارز حل نخواهد کرد و با ادامه سیاست فعلی بانک مرکزی معلوم نیست تا شب عید چه بلایی بر سر مردم بیاید.

 

 سید کاظم دلخوش در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: صحبت‌هایی که امروز در مجلس در خصوص کنترل بازار ارز شد هیچ نتیجه‌ای نداشت، ۹۰ درصد ارز کشور در دست دولت است که از محل فروش نفت و پتروشیمی‌ها به دست می‌آید تنها درصد ناچیزی در دست مردم است. آیا مدیریت درستی در این بازار وجود دارد؟ آیا دولت توانسته به درستی در این حوزه سیاست‌گذاری کند.

وی در ادامه اظهار کرد: آیا در چنین وضعیتی مردم می‌توانند از آینده خود نگران نباشند؟ امروز اختیار بانک مرکزی دست خودش نیست. همه کالاها با افزایش نرخ ارز یک شبه گران می‌شوند، هر انسان عاقلی در چنین وضعیتی به دنبال تبدیل سرمایه خود و حفظ ارزش آن است. جایگاه بانک مرکزی مشخص است توپ را در زمین دیگران نیندازیم.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دلیل عدم مدیریت بازار ارز، امروز مجلس زیرسوال رفته است صحبت‌هایی که از تریبون مجلس مطرح شد دردی از مردم دوا نمی‌کند. اگر در این زمینه کمبود قانون داریم خب کمیسیون اقتصادی طرحی بیاورد. با این روشی که بانک مرکزی پیش گرفته است روز به روز نرخ ارز گران‌تر شده و تا عید معلوم نیست چه بلایی بر سر مردم بیاید. فقط سکه و ارز گران نمی‌شود بلکه حتی قیمت تخم مرغ گران می‌شود. توپ را در زمین دیگران نیندازید. بانک مرکزی و دولت باید در این حوزه مدیریت کنند.