راه آهن گیلان از پروژه های مهم ریلی ایران است
راه آهن گیلان از پروژه های مهم ریلی ایران است
معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور، راه آهن گیلان را از پروژه های مهم ریلی ایران خواند و گفت: در آینده نزدیک عملیات زیرساختی و ریل گذاری تا ایستگاه پیربازار و نیز اتمام پروژه راه آهن رشت - بندرکاسپین در موعد مقرر به اتمام می رسد.

عباس خطیبی امروز در دیدار با استاندار گیلان، به اهمیت راه آهن گیلان در رشد چشمگیر اقتصاد ناشی از صادرات اشاره کرد و گفت: تمام تلاش برای است که در آینده نزدیک با تامین مصالح و همیاری متولیان و مجریان، عملیات زیرساختی و ریل گذاری تا ایستگاه پیربازار و نیز اتمام پروژه راه آهن رشت – بندرکاسپین در موعد مقرر به اتمام برسد.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور، راه آهن گیلان را از پروژه های مهم ریلی ایران خواند و با اشاره به پیشرفت خوب آن تاکنون، افزود: دولت سیزدهم برای تکمیل راه آهن رشت – بندرکاسپین و همچنین رشت – آستارا اهتمام جدی دارد.

اسدالله عباسی نیز، با اشاره به بازدید اخیر خود از روند عملیات اجرایی پروژه راه آهن رشت – بندرکاسپین در سفر به شهرستان بندرانزلی، اظهار کرد: این پروژه در راستای توسعه و رونق اقتصادی کشور برای دولت سیزدهم بسیار حائز اهمیت است و باید با مدیریت جهادی از تمام توان برای اتمام این مهم بهره مند شد.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهوری به گیلان اعتبار بسیار خوبی برای تکمیل پروژه راه آهن مصوب شده، به تخصیص بخش اعظم این اعتبارات جهت اجرا و بهره‌برداری به‌ هنگام اشاره کرد و افزود: باید اعتبارات موجود به صورت بهینه و با مدیریت اصولی هزینه و در چگونگی عملیات اجرایی و تسریع روند آن به خوبی نظارت شود.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم ارائه گزارش های شفاف، روشن و کارشناسی شده از سوی پیمانکاران پروژه‌ها، بیان کرد: تامین به موقع اعتبار، حمایت و پشتیبانی و تامین مصالح با جدیت دنبال شود و تلاش مدیران و مجریان، متمرکز بر تسریع در روند اجرایی پروژه راه آهن رشت – بندرکاسپین باشد.

وی گفت: تکمیل راه آهن در گیلان، اقدامی اثربخش در جهت شکوفایی ظرفیت های اقتصادی کشور، توسعه صادرات درون و برون مرزی و نیز تعاملات اقتصادی گسترده جهانی است.