در مراسم افتتاح ستاد پزشکیان در رشت چه گذشت؟+ تصاویر
در مراسم افتتاح ستاد پزشکیان در رشت چه گذشت؟+ تصاویر
در حالی که هنوز تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری در استان‌ گیلان آغاز نشده‌است، ستاد انتخاباتی "دکتر مسعود پزشکیان" با حضور گسترده مردم فعالیت خود را آغاز کرد.

اولین ستاد دکتر پزشکیان در استان گیلان، واقع در رشت، خیابان معلم، میدان معلم افتتاح شد.

از قدرت ملت ایران می‌گویم

مهندس «عبدالرضا ابراهیمی» رئیس ستاد مرکزی پزشکیان در استان گیلان، در مراسم افتتاحیه ستاد انتخاباتی این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه به زمان کوتاه تبلیغات، به سرعت تیم ستادی تشکیل شد و فعالیت تبلیغاتی را آغاز کردیم. تا این لحظه ارکان ستادی سیزده شهرستان مشخص شده‌اند.

وی با اشاره به شعار طلایی پزشکیان در انتخابات، افزود: شعار اصلی دکتر پزشکیان انصاف و عدالت است؛ چه انصافی بهتر از پرداختن به عدالت و چه عدالتی بالاتر از پرداختن به آزادی است؟! این کلمات کوتاه سرشار از معنی هستند.

ابراهیمی ادامه داد: امروز نمی‌خواهم از غم‌ها و مشکلات این ملت سخن بگویم، که حالا باید از قوت و قدرت این ملت گفت! مردم ما در پی سالهای متمادی، همچنان تلاش می‌کنند تا مسیر آزادی و آبادی را طی کنند و مشکلات خللی در انگیزه آن‌ها ایجاد نکرده است. بنابراین بهتر است تا از نگاه قدرت ملت ایران درمود این انتخابات صحبت کنیم.

رییس ستاد مرکزی پزشکیان با اشاره به ناتوانی مدیران میانی دولت توضیح داد: امروز موتور محرکه دولت و کسانی که کارها را انجام میدهند در بدترین شرایط موجود قرار دارند و متاسفانه افرادی که بر آنها حکمرانی میکنند، فضای اداری کشور را نمی‌شناسند؛ این موضوع باعث بی انگیزگی کارکنان شده است.

عبدالرضا ابراهیمی در نهایت با دعوت از آحاد مردم برای حمایت از شخص دکتر پزشکیان گفت: فسادهایی مانند چای دبش، کمر کشاورزان گیلانی را شکسته و توزیع ناعادلانه رانت‌ آنها را دلسرد کرده است. دولت دکتر پزشکیان اجازه نخواهد داد تا زحمات مردم این‌گونه هدر برود.

کشور با تمام محدودیت‌هایش به همه تعلق دارد

«غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی» رئیس ستاد مردمی پزشکیان در استان گیلان، ضمن سخنانی در مراسم افتتاح ستاد این کاندیدا گفت: ما باید رای بدهیم چون اعتقاد داریم اصلاح امور کشور از مسیر صندوق رای می‌گذرد.

نماینده مردم رشت در ادوار مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر می‌گویید نمی‌شود یا نمی‌گذارند، من تکذیب نمی‌کنم! یک هسته تمامیت‌خواه درون حاکمیت می‌خواهد که همه‌چیز در اختیارش باشد.

نماینده ادوار مجلس با بیان این‌که تمامیت خواهان از عدم مشارکت خوشحال خواهند شد، ادامه داد: این انقلاب و نظام مال ما است و کشور با تمام محدودیت‌هایش به همه تعلق دارد.

غلامعلی جعفرزاده ضمن تاکید بر سلامت نفس دکتر پزشکیان بیان کرد: ایشان در دوران مهسا ایستاد و گفت کارتان اشتباه است. پزشکیان اعتقاد دارد که مسایل مهمی چون اقتصاد، ورزش، آموزش و پرورش و دیگر حوزه‌ها باید طبیب خاص خودشان را داشته باشند که اعتقاد درستی است.

او در بخش پایانی سخنانش با اشاره به انتصاب عبدالرضا ابراهیمی به عنوان رئیس ستاد مسعود پزشکیان در گیلان، افزود: آقای پزشکیان وعده‌اش را در استفاده از ظرفیت جوانان عملی کرد و بدخواهان آرزوی اختلاف در ستاد پزشکیان را به گور خواهند برد. مردم بدانند که سه سال متوالی تورم بالای ۴۰ درصد را تجربه کردیم و بزرگترین فسادهای تاریخ ایران در همین دوران رقم خورد. هنوز وقتی چای مینوشیم یاد فساد چای دبش می افتیم.

حضور مردم پای صندوق از حضور افراد تندرو جلوگیری می کند

علیرضا سحرخیز رئیس ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان (جبهه اصلاحات گیلان)، در مراسم افتتاح ستاد این کاندیدا سخنان خود را با غزل مشهور حافظ آغاز کرد: «شب وصل است و طی شد نامه هَجر، سلامٌ فیهِ حَتّی مَطْلَعِ الفَجْر» و از مدعوین مراسم خواست تا لحظاتی به احترام «زنان، دختران و جوانان غیور ایرانی که در سال‌های اخیر هزینه‌های زیادی به آن‌ها وارد شد» ایستاده دست بزنند.

او ضمن دعوت از مردم برای حمایت از دکتر پزشکیان در انتخابات گفت: برای جلوگیری از حضور متحجرین زمان که به دنبال «ایرانستان» کردن ایرانند، باید از جان مایه بگذاریم. این روزها باید مردم را قانع کنیم و به آنها بگوییم که حضورشان پای صندوق از حضور افراد تندرو و کسانی که به دنبال آسودگی مردم ایران نیستند جلوگیری خواهد کرد.

دکتر سحرخیز در انتها با اعلام شروع فعالیت ستادهای بانوان و کارگران دکتر پزشکیان تصریح کرد: جدای از فعالیت ستادی و حضور فعال در تبلیغات انتخاباتی، «آگاهی‌رسانی و اقناع رای دهندگان» از هر مساله‌ای واجب‌تر است. باید همه تلاش کنیم تا شرایط تغییر کند و امیدوارم در این مسیر، خداوند متعال یار و یاور دکتر پزشکیان باشد.

چپاولگران از مهاجرت نخبگان و ناامیدی مردم استقبال کردند

احمد رمضانپور نرگسی نماینده اسبق رشت در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه ستاد دکتر مسعود پزشکیان، با تاکید بر اینکه به دنبال اصلاحات هستیم تصریح کرد: ما به دنبال شعار آزادی و استقلال هستیم. در زمان رژیم گذشته اگر آزادی سیاسی نبود آزادی های اجتماعی بیشتری وجود داشت. زنان ما اختیار داشتند هر نوع لباسی بپوشند و کسی مزاحم اینها نبود. ارتباطات خوبی نیز با دنیا وجود داشت و می توانستید بدون پاسپورت به بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا بروید.

رئیس شورای سیاست گذاری و راهبردی ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان در گیلان، افزود: متاسفانه به دلیل مدیریت ناکارآمد فرصت ها را از دست دادیم و تبدیل به تهدید کردیم. این تحریف و انحراف را کسانی انجام دادند که منافع خودشان را در سلب آزادی های اجتماعی می دیدند و آن روز فقط دنبال آزادی سیاسی بودند. امروز نه تنها آزادی سیاسی نداریم بلکه آن آزادی های اجتماعی ما نیز از بین رفته است. ما به دنبال آن هستیم همان استقلال و آزادی که شعار می دادیم و آرمانشهر ما بود را به دست بیاوریم.

نماینده ادوار مجلس خاطر نشان کرد: چپاولگران برای حفظ منافعشان کشور را به اینجا رسانده اند. مردم را به عنوان صاحبان اصلی انقلاب ناامید کردند تا مردم میدان را خالی کنند. نه تنها از مهاجرت نخبگان سیاسی، علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و اقتصادی و غیره نگران نبودند بلکه استقبال هم می کردند تا بتوانند با افکار پوسیده و ویران کننده مملکت را به باد فنا بدهند.

احمد رمضانپور خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم امروز با حضور دکتر پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری فرصتی پیش آمده است. پزشکیان را به سلامت و پاکدستی می شناسم. فضایی باز شده است که اگر خودمان را منزوی کنیم و در خانه بنشینیم و از این فرصت استفاده نکنیم شرایط به شکل دیگری رقم خواهد خورد و خودمان آب را به آسیاب دشمن ریخته ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه می خواهیم مسیر آب را عوض کنیم عنوان کرد: شایستگی های دکتر پزشکیان مشخص است. در جبهه جنگیده و برادر شهید است. اگر ده نماینده ساده زیست داشته باشیم یکی همین دکتر پزشکیان است. فوق تخصص جراح قلب است و آشنایی با پیشرفت دنیا دارد. علت رشد نیافتگی ایران را با ۵ دوره نمایندگی و سابقه وزارت می داند و از همه مهم تر پزشکیان مخالف دخالت حاکمیت در سبک زندگی مردم است. مواضع ایشان را نیز دیده اید.

نماینده اسبق رشت خاطر نشان کرد: پزشکیان با صیانت و فیلترینگ مخالفت کرد. با تحریم مخالف است. در برجام تلاش بسیاری کرد. با این ویژگی ها می تواند طیف قهر کرده را به سمت خودش بیاورد. تصمیم داشتم در انتخابات شرکت نکنم و این موضع من بود. اما بنده فردی ساختاری و تشکیلاتی هستم. در کشور کسی جز سید محمد خاتمی را لیدر اصلاحات نمی دانم. ایشان صراحتا اعلام کرد که اگر کاندیداهای ما رد صلاحیت شوند در انتخابات شرکت نمی کنیم اما یک نفر از سه نفر مدنظر اصلاحات تایید شد.

احمد رمضانپور با اشاره به اینکه پزشکیان مواضعش را بدون لکنت بیان می کند افزود: پزشکیان می تواند در تاریکی ها نور بدرخشاند. می تواند در مقابل ظلم بایستد و حرفش را بزند و پیش از این نیز حرفش را بارها و بارها زده است. اعتقاد دارم ایشان با این شایستگی ها می تواند با کمک شما مردم طیف قهر کرده را پای صندوق های رای برگرداند. در همین چند روز افرادی که رای نمی دادند تماس می گرفتند و پیگیر انتخابات بودند و خودشان پیشگامند.

وی با بیان اینکه موج پزشکیان راه افتاده است گفت: یخ انتخابات هنوز آب نشده است. اگر این یخ آب نشود و همین موج باقی بماند خطرات زیادی خواهیم داشت. هیچ حاکمی در هیچ ساختار سیاسی دنیا در مقابل موج مردم نمی تواند بایستد. اگر مردم این موج را ایجاد کنند و یخ انتخابات آب شود و تبدیل به سیلاب شود این سیلاب همه را خواهد برد. ۲ خرداد ۷۶ را به یاد دارید. زمین و زمان می گفتند ناطق نوری پیروز می شود. اما سیل مردم چیز دیگری خواست.

نماینده اسبق رشت در پایان با اشاره به سوابق مبارزاتی و انقلابی خود، گفت: از ابتدای شکل گیری دولت بازرگان در صحنه بوده ام. شهادت می دهم هیچ دولتی بی سوادتر و غیرحرفه ای تر از این دولت فعلی نبوده است و می خواهیم حرکتی را ایجاد کنیم که بتوانیم که حکمرانی خوبی داشته باشد تا اشتغال و معیشت مردم بهبود یابد. زنان و جوانان ما در شرایط سختی هستند. بی خانمان ها در شرایط سختی هستند. روابط ما با کشورهای همسایه و دنیا سرد شده است و فردی می خواهیم که این موارد را بفهمد و آقای پزشکیان این موارد را می فهمد.