تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فومن و شفت از کنترل خارج شد | فرماندار سابق پیشتاز تبلیغات
تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فومن و شفت از کنترل خارج شد | فرماندار سابق پیشتاز تبلیغات
فضای مجازی پر شده از نشست‌های نامزدها با حامیانشان در قهوه خانه ها، حضور در مراسم ختم، منازل افراد، تالار و حتی کوچه و خیابان!

درحالی که ستاد انتخابات کشور با طومار بلندی از «بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخابات» را فهرست کرده است، اما گویا این قوانین حداقل در حوزه انتخابیه فومن و شفت محلی از اعراب ندارد.

این روزها کافی است فقط در گروه‎ها، کانال‌های تلگرامی یا صفحات اینستاگرامی حوزه فومن و شفت عضو باشید تا انواع و اقسام کلیپ‌ها و تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات را مشاهده کنید. البته این موضوع صرفا مربوط به داوطلبانی که توسط هیات نظارت بر انتخابات تائید صلاحیت شده نیست و حتی ردصلاحیت شدگان نیز برای اینکه از غافله عقب نمانند، هیچکدام از دیدارها و نشست‌های انتخاباتی خود را لغو نکرده اند.

از همین روست که فضای مجازی پر شده از نشست‌های نامزدها با حامیانشان در قهوه خانه ها، حضور در مراسم ختم، منازل افراد، تالار و حتی کوچه و خیابان!
یک کاندیدا در مورد روستا، فساد و انتصابات جملات قصار می‌نویسد؛ دیگری گفته که با طرح‌های ملی و منطقه‌ای وارد کارزار انتخابات شده و یکی دیگر که خود کارمند دولت است می‌گوید که وکیل المله خواهد بود نه وکیل الدوله!

نکته جالب این است که بیشترین حجم از کلیپ‌ها و تصاویر منتشر شده نیز به فرماندار سابق برمی گردد که خود در دوره‌هایی مسئولیت اجرای قانون انتخابات را برعهده داشت و البته در بدو ورود نیز حامیان او با انتخابات یک تیتر مشابه در رابطه با بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حاشیه ساز شده بودند.

مشخص نیست وقتی پیش از انتخابات برخی نامزدها قادر نیستند جلوی تخلفات حامیان منتسب به خود را بگیرند، پس از ورود به مجلس و تدوین قانون چگونه خواهند توانست مردم را به رعایت قوانین مصوب دعوت کنند!

وضعیتی که اعتراضات به حق برخی از داوطلبانی را همراه داشته که بنایشان رعایت قوانین است و هوادارانش برخلاف هواداران برخی از داوطلبان از مصونیت برخوردار نیستند.