بازگشایی سالن تئاتر سردار جنگل رشت پس از تعطیلی ۱۷ ساله
بازگشایی سالن تئاتر سردار جنگل رشت پس از تعطیلی ۱۷ ساله
مجموعه تئاتر سردار جنگل رشت پس از ۱۷ سال تعطیلی، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار گیلان بازگشایی شد.

مجموعه تئاتر سردار جنگل رشت که به مدت ۱۷ سال با تعطیلی مواجه بود عصر امروز با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اسدالله عباسی، نماینده عالی دولت در گیلان بازگشایی شد.

همچنین در آستانه یکصد و یکمین سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار گیلان با حضور بر مزار این روحانی مبارز در سلیمانداراب رشت ضمن قرائت فاتحه و نثار گل به مقام شامخ این شهید استعمارستیز ادای احترام کردند.

بازگشایی سالن تئاتر سردار جنگل رشت پس از تعطیلی ۱۷ ساله

بازدید از عملیات تکمیل کتابخانه مرکزی رشت از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به گیلان بود.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این بازدید، با اشاره به ظرفیت کم نظیر شبکه فرهنگی کتابخانه های عمومی کشور، اظهار کرد: ۳۸۰۰ کتابخانه عمومی در سطح کشور داریم.

وی کتابخانه مرکزی رشت را فرصتی برای اعتلای فرهنگی گیلان دانست و افزود: این کتابخانه به ۲۵۰ هزار جلد کتاب و نشریه مجهز می شود.

وزیر ارشاد از راه اندازی دبیرخانه دائمی میرزا کوچک در کتابخانه مرکزی رشت خبر داد و اضافه کرد: دولت سیزدهم به دنبال عدالت فرهنگی است و نخستین گام در این راستا ارتقای شاخص سرانه فضای کتابخانه ای است که در نهایت منجر به افزایش سرانه کتابخوانی می شود.

بازگشایی سالن تئاتر سردار جنگل رشت پس از تعطیلی ۱۷ ساله

اسدالله عباسی، استاندار گیلان در حاشیه این بازدیدها، با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم به اتمام کتابخانه مرکزی رشت به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور به خبرنگاران گفت: این کتابخانه بزرگ که قرار است تا پایان سال بهره برداری شود، به نام شهید روحانی و مبارز نستوه میرزا کوچک جنگلی که روحیه ای انقلابی و بسیجی داشت، نامگذاری و مزین می شود.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی، اظهار کرد: دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی این شهید روحانی با هدف بازشناسی شخصیت معنوی و انقلابی و معرفی ابعاد شخصیتی شهید میرزا کوچک جنگلی همچون روحیه مبارزاتی، اسلام خواهی، عدالت خواهی، استقلال طلبی، توجه به تمامیت ارضی و سازش ناپذیر بودن و نیز بیان واقعیت های نهضت جنگل به نسل جدید در کتابخانه مرکزی رشت مستقر خواهد شد.