اهالی فرهنگی، هنر و رسانه در اولویت انتخاب مدیران استانی
اهالی فرهنگی، هنر و رسانه در اولویت انتخاب مدیران استانی
معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لاهیجان، عدالت فرهنگی را یکی از اهداف جدی دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: تمام تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اجرایی شدن عدالت فرهنگی در تمام استان ها است.

سیدمحمد هاشمی (پنجشنبه، 11 آذر) در حاشیه بازدید از پروژه های فرهنگی و هنری شهرستان های لاهیجان و سیاهکل، موضوع عدالت فرهنگی را یکی از اولویت های اصلی دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود: ستادی با هدف نهادینه کردن موضوع عدالت فرهنگی در کشور به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است و به طور جدی پیگیر این مسئله می باشد.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما این است که سیاست ها، برنامه ها و مصوبات این کمیته در بخش فرهنگی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱  دیده شود تا هرچه سریع تر شاهد عملیاتی شدن برنامه های مسئله عدالت فرهنگی باشیم

هاشمی همچنین ساخت و تکمیل فضاهای فرهنگی، هنری و آموزشی بویژه در مناطق کمتر برخوردار را از دیگر اهداف عدالت فرهنگی عنوان کرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد به طور جدی پیگیر عملیاتی شدن برنامه های ستاد مناطق محروم و عدالت فرهنگی است.

وی همچنین به تعامل سازنده و نزدیک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم اشاره کرد و گفت: وزارت ارشاد به لحاظ همگرایی معنایی و محتوایی رابطه ی خوبی با مجلس دارد.

اهالی فرهنگی، هنر و رسانه در اولویت انتخاب مدیران استانی

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به تغییرات مدیران ادارات کل این وزارتخانه در استانها اشاره کرد و گفت: به طور حتم مدیران افرادی خواهند بود که اهل فرهنگ، هنر و رسانه باشند.

هاشمی همچنین تاکید کرد: سوابق مثبت و موفق مدیریتی برای گزینش مدیران استانی نیز از دیگر اولویت ها است که به طور حتم برای تمامی استانها لحاظ خواهد شد.

علاوه بر این وی، داشتن شخصیتی انقلابی و متعامل بودن با خانواده فرهنگ، هنر و رسانه را نیز از دیگر ویژگی های مدیران دانست و گفت: موضوع توسعه و احیای فرهنگ برای دولت بسیار حائز اهمیت است.

حل مسئله اکران فیلم های دارای مجوز در دولت قبل

معاون حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به مسئله عدم پخش برخی فیلم ها که در دولت قبل مجوز دریافت کرده بودند نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های کرونایی تعداد قابل توجهی پشت خط اکران هستند.

هاشمی به تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تهیه کنندگان و کارگردانان اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم تا این موضوعات را حل کنیم.

به گفته او، فیلم های سینمایی که در دولت جدید مجوز اکران می گیرند و از سال آینده به اکران می رسند، ملاک سنجش عملکرد سینمایی وزارت ارشاد خواهند بود.

از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان گیلان که به منظور معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان صورت پذیرفت؛ دیدار با استاندار گیلان و نماینده ولی فقیه در استان، سخنرانی در همایش یکصدمین سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی و 152 طلبه شهید استان و بازدید از فعالیت یکی از گروه های جهادی استان بود.