آیا دکتر نوبخت به رشت می آید؟!
آیا دکتر نوبخت به رشت می آید؟!
اینکه دکتر نوبخت با تغییر حوزه انتخابیه به رشت می‌آید یا در همان تهران به کار خود ادامه می‌دهد؛ مستلزم توجه به چند نکته است.

همزمان با ثبت نام دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون رئیس جمهوری دولت سابق در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تهران این گمانه زنی صورت گرفت که او در نهایت در تهران ماندگار نخواهد بود و شهر خود رشت خواهد آمد.
پس از بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات اجرایی و اعلام نتیجه توسط هیات نظارت، بار دیگر طی روزهای اخیر این گمانه زنی به طور جدی‌تر مطرح شده که دکتر نوبخت از رشت در انتخابات مجلس حضور پیدا خواهد کرد.
در همین راستا «سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به این سؤال که آیا آقای نوبخت به حوزه انتخابیه رشت منتقل می‌شود، گفته: آقای نوبخت از تهران وارد انتخابات میشوند اما نگاه ما یک نگاه همراهی است، ما محکم ایستاده‌ایم که ان‌شاءالله لیست تهران‌مان را تشکیل بدهیم و در انتخابات شرکت کنیم».
اما اینکه دکتر نوبخت با تغییر حوزه انتخابیه به رشت می‌آید یا در همان تهران به کار خود ادامه می‌دهد؛ مستلزم توجه به چند نکته است.
ضرروی است به این نکته توجه شود که نگارنده معتقد است حضور صرف دکتر نوبخت در مجلس (البته در صورت پیروزی در انتخابات) برای او که در گذشته نیز سابقه نمایندگی را داشته و پس از آن نیز به معاونت ریاست جمهوری رسیده نمی‌تواند راضی کننده باشد. چراکه در پارلمان یک نماینده به تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و از همین روست که حزب اعتدال و توسعه از ردصلاحیت ۷۵ درصد از اعضای حزب در تهران و شهرستانها، نظیر غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، جواد هروی و…گلایه کرده چرا که آن‌ها در انتخابات امسال نیامده‌اند که صرفا به کسب یک یا چند کرسی در مجلس بسنده کرده و ۴ سال بدون دستاورد مشخصی در اقلیت باشند.
بنابراین اگر حزب اعتدال و توسعه بتواند در تهران به یک لیست مشخص برسد، بعید است که نوبخت ریسک تغییر مجدد حوزه انتخابیه به رشت را به جان بخرد و در همان تهران سرلیست انتخابات خواهد بود.
هرچند ذکر این نکته ضروری است که در رشت نیز شرایط برای او هموار نخواهد بود و رقبا در برابر او دست و پا بسته نیستند.
گفتنی است تا این لحظه در حوزه انتخابیه رشت و خمام۱۱۴ نفر تایید صلاحیت شده اند.