نامه گلایه‌آمیز ۵ تشکل سیاسی گیلان به وزیر کشور در زمینه مسایل استان
نامه گلایه‌آمیز ۵ تشکل سیاسی گیلان به وزیر کشور در زمینه مسایل استان
آیا چیزی به جز عقب ماندن گیلان در انجام امورات عمرانی و ایجاد نارضایتی در بین مردم و بدبین شدن آنان به وعده های سفر دولت رئیس جمهور امین و مردمی ما بوده است؟

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گیلان، جبهه ایستادگی ایران اسلامی گیلان حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی گیلان، جامعه اسلامی کارمندان گیلان و انجمن اسلامی پزشکان ایران – گیلان در ضمن نامه‌ای از عدم توجه استاندار گیلان به درخواست وزیر کشور در زمینه پاسخگویی به سوالات مطرح شده در نامه پیشین این تشکل‌ها گلایه کردند.

در بخشی از این نامه خطاب به احمد وحیدی، وزیر کشور آمده است:

باسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای دکتر احمد وحیدی وزیر محترم کشور جمهوری اسلامی ایران سلام علیکم

فرمانده عزیز و یادگار ارزشی شهدا، احتراما و در راستای بیانیه هفته گذشته تشکل های سیاسی استان، مطالبی به شرح زیر به استحضار میرسد

۱. حسب دستور حضرتعالی به استاندار محترم جهت ارائه پاسخ به سوالات مطروحه در بیانیه دغدغه مندان سیاسی استان، خواهشمند است تا دستورات مقتضی جهت تبیین نحوه تعامل ایشان با این بیانیه را مبذول فرمایید. آیا ایشان به دنبال ارائه پاسخ بوده اند یا همچنان به همان روشهای گذشته سعی در ساکت نمودن منتقدان خود داشته اند؟

۲.بررسی توصیه های مقام معظم رهبری به دولت مردان در دهه ۹۰ و دولت سیزدهم نشان میدهد که پرتکرارترین کلیدواژه توصیه ای ایشان در دولت آقای روحانی بحث نفوذ و در دولت آیت الله رئیسی پرهیز از کارهای نمایشی بوده است.

البته به حق این فرامین در سطح کلان دولت سیزدهم در جریان بوده و دولت به تایید رهبر انقلاب بنایی بر انجام امور نمایشی و وعده های بی اعتبار نداشته است اما جناب آقای وحیدی ،عزیز متاسفانه در عمر دو ساله مدیریت آقای عباسی در استان گیلان شاهد بروز هر دو آسیب مدیریتی مد نظر رهبری بوده ایم.

۳. از یک سو مدیران ناهمراه و غیر همسوی سیاسی با دولت به شدت در بدنه مدیریتی سطح عالی و میانی استان نفوذ کرده و با فشل نمودن امور سعی در بدبین کردن مردم به این دولت دارند و از سوی دیگر به کار گماردن مدیران ضعیف و نا آشنا به امور اجرایی از حلقه انتخاباتی ایشان باعث بر زمین ماندن کارها و گره افتادن در روند اجرایی استان شده است. این امر یا سهوا و از سر نا آگاهی به ظرفیت مدیریتی و مدیران انقلابی استان صورت گرفته که نشان دهنده عدم کار آمدی سیاسی است و یا با آگاهی و اطلاع کافی از مدیران منصوب شده صورت گرفته که مسلما خیانتی در مسیر خدمات ارزشمند این دولت کریمه به مردم گیلان است که به فرموده رهبر معظم انقلاب اقداماتی این چنینی زمینه ساز بروز یاس و نا امیدی در بین مردم، نخبگان و جریانهای وفادار به انقلاب اسلامی خواهد شد.

۴. به عنوان مثال معاونت عمرانی استانداری گیلان نزدیک به یک سال پس از انتصاب آقای عباسی بدون تغییر ارکان آن با حفظ معاون و مدیران کل دولت قبلی باقی ماند و پس از اعمال تغییرات نیز به فردی سپرده شد که به اصلاح طلبی شهره بوده و انتقادات فراوان جریانهای سیاسی انقلابی را برانگیخت در حال حاضر نیز مدیر کل شهری این معاونت در اختیار یکی از فرمانداران دو آتشه روحانی است، مدیر کل روستایی و مدیر کل مدیریت بحران آن پس از دو سال از دولت آیت الله رئیسی همچنان همان مدیران منصوب شده در دولت روحانی است و اوضاع در دفتر فنی نیز به همین منوال است. خواهشا دستور بفرمایید تا بررسی شود که خروجی این انتصابات و یا به تعبیر بهتر ابقای مدیران دولت روحانی برای استان گیلان چه بوده ؟ آیا چیزی به جز عقب ماندن گیلان در انجام امورات عمرانی و ایجاد نارضایتی در بین مردم و بدبین شدن آنان به وعده های سفر دولت رئیس جمهور امین و مردمی ما بوده است؟ آیا به جز وعدههای چند باره و توخالی سه ماهه برای افتتاح پروژه های پسماند و راه آهن و آزادراه و … بوده است؟ آیا به جز افتتاحهای زودهنگام نمایشی و ناقص و نیمه تمام جهت دستاورد سازی نمایشی بوده است؟ آیا به جز هدر دادن زمان در مدیریت پروژه های حیاتی مانند پسماند و راه آهن بوده که تبعات آنها در آینده نزدیک دامان استان و کشور را خواهد گرفت؟ اگر این کار مصداق تشکیل دولت سوم روحانی و مصداقی از نفوذ جریانی در بدنه مدیریت عالی استان نیست، پس چیست؟

۵. امروز این رویه فقط در معاونت عمرانی متوقف نیست؛ بلکه در اکثر ارکان مدیریتی استان گیلان ساری و جاری است. چطور میشود گزینه ای بدون حتی یک روز تجربه در امور اقتصادی به عنوان معاون اقتصادی استانداری تعرفه شود؟ چطور ممکن است گزینه ای بدون تجربه کاری در امور مدیریت شهری به عنوان مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های استان منصوب شود؟ و ده ها سوال دیگر که این بیانیه مجال بیان آن را نمیدهد

برادر گرامی و یادگار گرامی، شهدا از شما که عنصری دلسوز و مدیر هستید خواهشمندیم که این موضوع را به صورت ریشه ای حل و فصل نمایید تا از بروز آسیبهای بیشتر جلوگیری شود و این استان نیز با تحول مدیریتی و با بهره گیری از ظرفیت ،مردم نخبگان و جریانهای انقلابی بتواند از خدمات ارزشمند این دولت فعال و انقلابی و رئیس جمهور ولایی و ارزشی آن نهایت بهره برداری را بنماید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گیلان

جبهه ایستادگی ایران اسلامی گیلان

حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی_گیلان

جامعه اسلامی کارمندان گیلان

انجمن اسلامی پزشکان ایران گیلان