شرایط گیلان در حوزه عمرانی خوب نیست
شرایط گیلان در حوزه عمرانی خوب نیست
نماینده رودسر و املش در مجلس با تاکید بر اینکه منتظر هستیم تا هرچه سریعتر دولت فکری به حال شرایط استان گیلان بکند، یادآور شد: در حوزه عمرانی شرایط استان به هیچ وجه خوب نیست.

 حجت‌الاسلام صفری در گفتگو با دیارمیرزا با اشاره به اهمیت استراتژیک راه فرعی قزوین به رحیم آباد اظهار کرد: علی رغم ظرفیت های اقتصادی، گردشگری، تاریخی و فرهنگی که در این راستا وجود دارد، حدود ۲۰ سال است که تصمیم گرفته شده تا این محور فرعی به راه اصلی تبدیل شود.

نماینده رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه این مسیر، شرق گیلان و غرب مازندران را از بن بست خارج می‌کند، بیان کرد: متاسفانه طی این سالها تصمیمات گرفته شده چه در گیلان و چه در قزوین به مرحله اجرا نرسید.

صفری با اشاره به جلسات برگزار شده با وزرای سابق راه و شهرسازی و برگزاری جلسات با سه استاندار قزوین، گیلان و مازندران تصریح کرد: مقرر شده تا در ۲۲ کیلومتر محور خاکی هرچه سریعتر عملیات تعریض و آسفالت آن انجام شود اما برای اینکه یک راه اصلی داشته باشیم حداقل به ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که با توجه به شرایط بودجه کشور این موضوع سختیهای خاص خودش را دارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه در سال جاری ۲۸ میلیارد تومان در حوزه عمرانی برای احداث ۴ سالن ورزشی در رودسر و املش اختصاص یافته، بیان کرد: در حوزه گازرسانی نیز اتفاق بزرگی رخ داد و مناطق ییلاقی به شبکه گاز شهری متصل می شوند.

صفری با اشاره به تامین اعتبار برای ۱۸ محور برای آسفالت راه های روستایی خاطرنشان کرد: تعللی که در حوزه پیمانکاری خصوصا تامین قیر در وزارت راه وجود دارد سبب شده که کارها به کندی پیش برود.

نماینده رودسر و املش در رابطه با عملکرد دولت سیزدهم نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه آقای رییسی دولت را در شرایط خاصی تحویل گرفت و به لحاظ تحریمی نیز کشور به سختی اداره میشود نیازمند پالایش جدی در حوزه مدیریتی هستیم تا از ظرفیت ها به نحو احسن استفاده شود، برخی وزرا کارنامه قابل قبولی نداشته اند.

صفری در پاسخ به سوال دیارمیرزا در رابطه با برنج نیز اظهار کرد: با توجه به شرایطی که وزارت کشاورزی ایجاد کرد، شاهد واردات ۲ میلیون تن برنج صرفا از ناحیه مبادی رسمی بودیم و از آمار واردات غیر رسمی هنوز اطلاعات دقیقی نداریم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه عملکرد اشتباه دولت تبعات زیادی را در حوزه کشاورزی برای استانهای گیلان، مازندران و گلستان به وجود آورده یادآور شد: اعتراض نمایندگان چه به صورت نطق و چه مکتوب خطاب به وزرا ابلاغ شده و منجر به این شد که شرایط برای خرید برنج توسط موسسات و نهادها فراهم شود.

صفری در رابطه با ارزیابی خود نسبت به عملکرد مدیران استان بیان کرد: آیتم های زیادی در این راستا حائز اهمیت است اما در حوزه عمرانی شرایط استان به هیچ وجه خوب نیست و با روند کندی در اجرای عملیات های عمرانی مواجه هستیم.

نماینده رودسر و املش در مجلس با تاکید بر اینکه منتظر هستیم تا هرچه سریعتر دولت فکری به حال شرایط استان گیلان بکند، یادآور شد: این موضوع نیز به ریاست محترم جمهور اعلام شده و با توجه به اینکه در آستانه سفر دوم رییس جمهور به گیلان هستیم هنوز مصوبات سفر اول انجام نشده و در خیلی از موارد حتی قدمی نیز برای اجرای مصوبات سفر برداشته نشده است.

صفری با بیان اینکه عدم اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان سبب نگرانی و ناراحتی دولتمردان در تهران نیز شده است، متذکر شد: انتظار میرود هرچه سریعتر شاهد پالایش در حوزه مدیریتی استان باشیم.

نماینده رودسر و املش در پاسخ به این سوال که برای سفر دوم رییس جمهور به گیلان چه انتظاری از آقای رییسی دارید، اظهار کرد: وقتی هنوز مصوبات سفر اول انجام نشده ما چه انتظار جدیدی باید داشته باشیم؟! فقط میخواهم همان مصوبات سفر گذشته اجرایی شود و انتظار دیگری نیست.