قطع همکاری ناشران پرفروش به دلیل کشف حجاب کارکنان «طاقچه»
قطع همکاری ناشران پرفروش به دلیل کشف حجاب کارکنان «طاقچه»
تا به حال شرکت خدمات هوشمند ایده طلایی هاتف معاصر (طاقچه) واکنشی نسبت به این عمل که بر خلاف اسلام و قانون جمهوری اسلامی است، نداشته است.

روز گذشته تصاویر کشف حجاب کارکنان طاقچه (پلتفرم دسترسی به نسخه دیجیتال و صوتی کتاب‌ها) در فضای مجازی منتشر شد که قطع همکاری جمعی از ناشران آثار پرفروش را به دنبال داشت.

به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) ساعتی بعد از انتشار تصاویر نامه‌ای مبنی بر قطع همکاری‌ برای طاقچه منتشر کرد.

متن نامه انتشارات شهید کاظمی هم به شرح زیر است که در آن به تعویق هفت ماهه تسویه حساب با ناشر نیز اشاره شده که مصداق روشن تخلف است:

با توجه به تصویر منتشر شده در فضای مجازی از خانواده و کارگزاران شرکت طاقچه که خانم‌ها بدون حجاب قانونی ظاهر شده‌اند و این عمل تخلف از قانون جمهوری اسلامی است، در حالی که این انتشارات پایبند به قوانین کشور است و بر اساس همین قوانین با شرکت طاقچه قرارداد منعقد کرده است، ضمن اینکه این عمل خلاف شرع و اسلام و عفت عمومی بوده آن هم در پلتفرمی که محتوای آن متعلق به ناشران و نویسندگان است این انتشارات دیگر وجاهت قانونی و شرعی برای ادامه همکاری را نمی‌بیند و قرارداد فی مابین را فسخ می‌کند و بدیهی است در سریع‌ترین زمان ممکن کتاب‌ها از این پلت فرم خارج شوند که در صورت انجام نشدن این اقدام پیگیری قانونی و حقوقی برای انتشارات شهید کاظمی محفوظ است.

ناشران دیگری چون «تمدن نوین»، «ستاره‌ها»، «راه‌یار»، «خط مقدم» و «شهید هادی» از این رفتار طاقچه اعلام انزجار و قطع همکاری خود را اعلام کرده‌اند.

نشر شهید هادی: منتظر عذرخواهی هستیم

احتراماً تصویری در روزهای اخیر از کارکنان آن مجموعه در فضای مجازی منتشر شد که تعجب ما را برانگیخت. از مجموعه‌ای که قانون‌گرایی را سرلوحه کار خود قرار داده، پخش چنین تصویری که با قانون کشور منافات دارد، جای بسی تعجب است. اگر به مقوله حجاب، به عنوان اصل ضروری دین هم نگاه نکنیم، آیا قانون کشورمان نیست؟ در این چند روز منتظر عذرخواهی یا توضیح حضرتعالی در مورد این تصویر بودیم، اما خبری نشد، لذا با اینکه به اقرار دوستانتان، کتاب‌های نشر شهید هادی، از محصولات پرفروش طاقچه در سال‌های اخیر بوده است و همکاری ما روزبه‌روز گسترده شده بود، اما از امروز ارتباط نشر شهید هادی را با آن مجموعه قطع کرده و با دیگر شبکه‌های مجازی پخش کتاب ادامه خواهیم داد.

امیدواریم با کسانی که در آن مجموعه بی‌قانونی کردند، برخورد کنید.

نشر تمدن نوین اسلامی: پیامد قطع همکاری متوجه شما خواهد بود

با توجه به حرمت‌شکنی و دهن‌کجی بعضی از اعضای اپلیکیشن طاقچه نسبت به حکم الهی حجاب و قانون‌شکنی آن‌ها و انتشار تصاویر آن، نشر تمدن نوین اسلامی طی نامه‌ای به این مؤسسه، که در زیر سایه قوانین کشور رشد و نمو کرده‌اند، قطع همکاری خود را اعلام می‌کند. این نامه که فردا منتشر خواهد شد تبعات قطع همکاری را متوجه قانون‌شکنان می‌داند. بسیاری از ناشران که دل در گرو اولیای دین و احکام الهی آن دارند با صدور نامه‌های جداگانه به مدیرعامل طاقچه، اعلام قطع همکاری کرده‌اند. ضمن تقدیر از ناشران متعهد، اعتراض ناشران، مسئولیت وزارت ارشاد و قوه قضائیه در برخورد با آنان را سنگین‌تر می‌کند.

راه‌یار: نهادهای قضایی ورود کنند

با توجه به تصاویر منتشر شده از کارکنان شرکت طاقچه در فضای مجازی و زیر پا گذاشتن علنی حکم شرعی حجاب و نیز مقررات و قوانین رسمی کشور و همچنین عدم پاسخگویی و بی‌توجهی به اعتراضات وارده، انتشارات «راه‌یار» (وابسته به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) قطع همکاری خود را با این شرکت اعلام می‌کند. بدیهی است با توجه به اقدام تخلف‌آمیز و حرمت‌شکنانه صورت گرفته، تبعات این قطع همکاری، برعهده طاقچه خواهد بود.

از مجموعه‌هایی که دغدغه فرهنگ و فعالیت فرهنگی دارند انتظار می‌رود حداقل به قانون و ارزش‌های جامعه و عقاید دینی مردم احترام بگذارند و با فرهنگ و تاریخ چند هزار ساله کشور آشنا باشند که حتی در سنگ‌نگاری‌های آن، حجاب و پوشش مردمان آن مشهود و آشکار است.

انتظار می‌رود نهادهای قضایی و مسئول، با جدیت و قاطعیت در برخورد قانونی با این اقدام خلاف قانون و شرع عمل نمایند.

ایمان ماندگار: قراردادمان را با موسسه قانون‌شکن فسخ می‌کنیم

اخیراً تصاویری در فضای مجازی منتشر شده که حاوی عکس بی‌حجاب بعضی از کارمندان این شرکت بوده و متأسفانه تاکنون هیچ واکنشی از جانب آن شرکت بابت این اقدام خلاف شرع دیده نشده است.

نظر به اینکه رعایت قوانین جمهوری اسلامی و پایبندی به احکام شرعی اسلام جزو بدیهیات همکاری «موسسه ایمان ماندگار» با هر طرف قراردادی است، لازم می‌دانیم مراتب اعتراض خود را به این اقدام هنجارشکنانه اعلام کرده و علیرغم همکاری مثبت این چند سال است در حوزه کتاب الکترونیک با آن شرکت، خواهان فسخ قرارداد فی مابین بوده و از این تاریخ عدم همکاری خود با آن شرکت را اعلام می‌داریم.
لازم به ذکر است کلیه تبعات مادی و معنوی این اقدام طبق قرارداد به عهده شرکت طاقچه است.

خواهشمند است هرچه سریع‌تر کلیه کتاب‌های این انتشارات از اپلیکیشن طاقچه حذف شود و نسبت به تسویه حساب نیز اقدام شود.

حماسه یاران: این کار عواقب جبران ناپذیری را در پی دارد

نشر ۲۷: پایان همکاری خود را با آن شرکت حرمت شکن اعلام می‌داریم

نشر یازهرا: انتشار تصاویر بی‌حجاب کارکنانتان موجب سرافکندگی شما است

نشر جمکران: زودتر عذرخواهی و جبران کنید وگرنه اقدام اصلاحی کم‌اثر می‌شود

نشر پیام آزادگان: پایان همکاری خود را با طاقچه اعلام می‌کنیم

انتشارات قدر ولایت: کشف حجاب کارکنان شما همکاری با دشمنان انقلاب و تهاجم فرهنگی است

مرکز اسناد دفاع مقدس: طاقچه جایی برای عرضه کتاب‌های ما نیست

ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و یاران با وفایش و گرامیداشت تاسوعا و عاشورای حسینی به‌ استحضار اهالی نشر و فرهیختگان ارجمند می‌رساند، فلسفه وجودی مراکزی چون انتشارات مرکز اسناد دفاع مقدس و انتشارات مرز‌و‌بوم پایبندی به ارزش‌ها و احکام الهی از مسیر ترویج و انتقال فرهنگ جهاد، مقاومت، ایثار و شهادت است.

متأسفانه امروز مسأله حجاب به‌ عنوان یک ارزش والای دینی و هویت ملی و سفارش و وصیت شهیدان والامقام مورد هجمه همه‌جانبه واقع ‌شده است و با نهایت تأسف تعدادی از کارکنان یکی از مراکز فعال در حوزه نشر و فروش آثار فرهنگی، همراستا با این تهاجم همه‌جانبه دشمنان علیه حجاب، اقدامی به‌دوراز انتظار داشته و آن را علنی تبلیغ کرده است.

انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و انتشارات مرزوبوم ضمن تقبیح و محکومیت این اقدام هنجارشکنانه، تمام فعالیت‌های خود را با مؤسسه طاقچه قطع می‌کند، چراکه ترویج فرهنگ جهاد و شهادت بدون التزام به عناصر هویت‌بخش فرهنگ دینی و ملی نه‌تنها تأثیرگذار نیست بلکه روح والای شهیدان گرانقدر را آزرده خواهد ساخت.

بنابراین فروشگاه اینترنتی کتاب طاقچه جایی برای خرید آنلاین کتاب‌های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و انتشارات مرزوبوم نیست.

نشر مهرستان: تا زمانی که جبران نکنید همکاری با شما را قطع می‌کنیم

نشر سوره مهر: ضمن پایبندی به قوانین، خطای مشهود جبران کنید

هم‌زمان با ایام سوگواری سیدالشهداء(ع) و شهدای کربلا، انتشار تصویر تعدادی از کارکنان فروشگاه اینترنتی کتاب طاقچه در منافات با قوانین رسمی و شرع مقدس، تبادر وهن و توهین به دینداران را به همراه داشت. امید آن بود که با عذرخواهی صریح و اقدام مناسب، ضمن پایبندی به قوانین، خطای مشهود جبران گردد که متأسفانه، همراستا با خبط صورت گرفته، سکوت و بی‌تفاوتی، شائبۀ تأیید و همراهی مدیران را به ذهن می‌رساند. شرکت انتشارات سوره مهر ضمن اعتراض به اصل اتفاق و سکوت مدیران آن شرکت، بدین‌وسیله همکاری خود را با این فروشگاه اینترنتی تعلیق می‌کند.

انتشارات امیرکبیر: امیدواریم این اقدام برای مسائل اقتصادی نباشد

تا به حال شرکت خدمات هوشمند ایده طلایی هاتف معاصر (طاقچه) واکنشی نسبت به این عمل که بر خلاف اسلام و قانون جمهوری اسلامی است، نداشته است.

طاقچه پلتفرمی است برای دسترسی به نسخه دیجیتال و صوتی کتاب‌ها. پس از آنکه ناشر برای کتاب یا مجله‌ خود مجوز انتشار و شابک بگیرد، می‌تواند نسخه الکترونیکی یا صوتی آن را از طریق طاقچه به دست مخاطبان خود برساند.

در روزهای گذشته دیجی‌کالا، یکی از فروشگاه‌های مجازی کشور نیز مرتکب همین عمل ضدقانونی شده بود که دستگاه قضایی با پلمب ساختمان اداری این