نقش آفرینی ایران در معادلات اقتصادی آسیا با راه آهن رشت – آستارا
نقش آفرینی ایران در معادلات اقتصادی آسیا با راه آهن رشت – آستارا
امام جمعه رشت، با بیان اینکه ایران به زودی در معادلات اقتصادی آسیای میانه و جنوب آسیا نقش آفرینی می کند، گفت: راه آهن رشت - آستارا شکستی دیگر برای آمریکا و همه دشمنان ایران است و آنها به شدت ناراحت هستند، زیرا می دانند موجب رشد اقتصادی ایران می شود.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به فرارسیدن سوم خرداد و حماسه آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: زمانی که رژیم بعث عراق خرمشهر را تصرف کرد، شعار می داد که آمده اند تا بمانند، اما رزمندگان دلیر و غیور ایران اسلامی در مقابل دشمن ایستادند و او را بیرون راندند.

وی با بیان اینکه همه قدرت های سلطه از صدام حمایت کردند تا جمهوری اسلامی را از بین ببرند، افزود: خرمشهر ۵۰۰ روز در دست دشمن بود، اما سرانجام در سوم خردادماه آزاد شد و همانگونه که امام راحل فرمود، «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و این آزادی مقدمه ای برای پیروزی در دفاع مقدس شد.

امام جمعه رشت شکست صدام در جنگ تحمیلی را به معنی شکست نظام سلطه در مقابل جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: ایران اسلامی از نخستین روزهای حیات طیبه اش با دست خالی در مقابل همه دشمنان ایستاده و امروز در منطقه و جهان عزت و اقتدار داریم و به هیچ کشوری اجازه نگاه چپ به این کشور و ملت را نمی دهیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به گذشت ۴۴ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اگرچه صدام از بین رفت و رژیم بعث نابود شد، اما امروز دو ملت ایران و عراق دوست و برادر هستند و در کنار هم ایستاده اند و به خاری در چشم دشمنان استکباری تبدیل شده اند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در مقابل همه دشمنان و ظالمان و زورگویان عالم جانانه ایستادگی و مقاومت می کند، گفت: مقاومت در برابر دشمن پیروزی به دنبال دارد؛ البته هزینه هم دارد، اما هزینه سازش و تسلیم بیشتر بوده و موجب ذلت می شود.

آیت الله فلاحتی نصرت را وعده الهی دانست و اضافه کرد: هر کسی در راه خدا گام بردارد و در مقابل دشمنان خدا جهاد کند، نصرت الهی شامل حالش می شود.

وی با اشاره به شکست اخیر رژیم صهیونیستی تا بن دندان مسلح در مقابل غزه کوچک، یادآور شد: امروز فرهنگ مقاومت جمهوری اسلامی به منطقه و دنیا صادر شده و همه سلطه گران را به زانو در آورده است؛ همین موضوع نیز موجب خشم و عصبانیت آمریکا و اسرائیل شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان تروریست خواندن ایران توسط یک سناتور آمریکایی را نشان دهنده ضعف و زبونی در مقابل عظمت ایران دانست و اضافه کرد: آمریکا از درون در حال افول بوده و می خواهد با متهم کردن ایران، قدرت نمایی کند، اما همه کشورها این واقعیت را می دانند که ملت ایران ذلت ناپذیر است.

وی آمریکا را دارای منفورترین سردمداران دنیا دانست و اضافه کرد: متاسفانه با نقشه های استکبار جهانی رابطه بین ایران و همسایه شمال غربی ما مخدوش شده و پروژه راه آهن رشت – آستارا که قرار بود طی یک همکاری مشترک دنبال شود، متوقف شد؛ البته روسیه متوجه اهمیت کریدور شمال به جنوب شده و لذا امیدواریم با تکمیل این خط ریلی زمینه توسعه کشور فراهم شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایران به زودی در معادلات اقتصادی آسیای میانه و جنوب آسیا نقش آفرینی می کند، گفت: راه آهن رشت – آستارا شکستی دیگر برای آمریکا و همه دشمنان ایران است و آنها به شدت ناراحت هستند، زیرا می دانند موجب رشد اقتصادی ایران می شود.

وی در ادامه به اهمیت مدیریت مصرف انرژی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: امروز با سانسور خبری مواجه هستیم و رسانه ها از کشته شدن ۱۳ هزار انگلیسی بر اثر سرما و کمبود انرژی سخن نگفتند، اما کوچک ترین حادثه در ایران بزرگنمایی می شود تا دشمن به اهداف شوم خودش علیه این نظام و ملت برسد.

آیت الله فلاحتی همچنین به فرارسیدن روز دختر و دهه کرامت اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان ایران اسلامی می خواهند به خانواده ضربه بزنند و زنان و دختران ما را وسیله ای برای اهداف سیاسی و اقتصادی پلید خود قرار دهند، اما بانوان ایران اسلامی حتما توطئه دشمنان را نقش بر آب می کنند و پایبند ارزش های دینی و آرمان های نظام اسلامی خود هستند.