استخدام رانتی ۶۰ نفر از نمایندگان ادوار مجلس در وزارت نفت
استخدام رانتی ۶۰ نفر از نمایندگان ادوار مجلس در وزارت نفت
جدولی از اسامی تعدادی از نمایندگان مجلس که با دستور زنگنه وزیر وقت نفت به استخدام وزارت نفت درآمدند یا به این وزارتخانه منتقل شدند منتشر شده است.

  نماینده مردم قم در مجلس از استخدام رانتی ۶۰ نماینده مجلس در وزارت نفت توسط زنگنه خبر داد.

احمد امیرآبادی فراهانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آقای زنگنه در در دو دوره مسئولیتش در دولت های آقایان خاتمی و روحانی ، ۶۰ نفر از نمایندگان را در وزارت نفت استخدام کرد، گفت: او تنها در دوره قبل, ۲۵ نماینده و از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۴۰۰ هم که دوباره وزیر شد، ۳۵ نماینده را به وزارت نفت برده است.

وی افزود: یکی از نمایندگان در قرارداد نفتی با خارجی ها، از این قرارداد ایراد گرفت و با من شروع به دعوا کرد و پس از اینکه در دوره بعدی مجلس رای نیاورد بلافاصله هیئت مدیره یکی از شرکت های نفتی شد؛ بنابراین دعوای او به خاطر آن مسئله بود.

امیرآبادی اضافه کرد: در طول ۱۰ دوره گذشته مجلس، ۸ هزار نفر به ایران خودرو توسط نمایندگان مجلس معرفی شدند و فقط یک نماینده به تنهایی، ۳۰۰ نفر را معرفی کرد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد دخالت در عزل و نصب ها، زمانی که وزیر مربوط در جلسه رای اعتمادش به نمایندگان می گوید که فرماندار و استاندار را با نظر شما انتخاب می کنم این موضوع علاوه بر اینکه اشتباه است بلکه توقع نمایندگان را بالا می برد و اگر وزیر مربوط این کار را انجام ندهد ممکن است بین دو قوه اختلاف ایجاد شود.

با این حال، پس از گفت‌وگوی ویژه خبری «اسامی ۶۰ نفره از جذب و به‌کارگیری نمایندگان ادوار مجلس در وزارت نفت» در اختیار سیمانیوز قرار گرفت که به شرح زیر است:

 نامه فرزند مرحوم محمد میرمحمدی به قالیباف: نگذارید حیثیت محرمان انقلاب، دستاویز مطامع دوره‌گردان‌ سیاسی شود

سیدعلی میرمحمدی فرزند مرحوم سیدمحمد میرمحمدی عضو فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم قم در مجلس ششم و هفتم که در اسفندماه ۱۳۹۸ بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت، نسبت به درج جعلی نام پدر خود در فهرست نمایندگان پست گرفته در وزارت نفت طی نامه‌ای به ریاست مجلس، واکنش نشان داد.

🔸همانطور که مستحضرند چند روزی است که در رسانه‌ها فهرستی دست به دست می‌شود که نام نمایندگان ادوار مجلس در آن نقش بسته که در دوره وزارت جناب آقای زنگنه در وزارت نفت، سمت گرفته‌اند. در ردیف هفدهم این فهرست به عمد یا به سهو به نام «همکار دیرین رهبر معظم انقلاب»، مرحوم ابوی اشاره شده است.

🔸جدا از آنکه این موضوع اساسا صحت ندارد و تشابه اسمی بین یکی از مدیران وزارت متبوع با پدر بنده است، این تهمت به جایگاه شخصیتی که در سلامت کاری و زندگی پرهیزکارانه زبانزد دلسوزان انقلاب بوده و هست، و قریب به ۱۶ سال به عنوان رئیس دفتر و معاون رئیس جمهور، محرم سرّ مقام معظم رهبری و بزرگان انقلاب بوده است و از ابتدای زعامت ایشان در خدمتشان و با احکامشان عمر تابناک کاری خود را گذرانده است، جفایی بزرگ و خطایی نابخشودنی است. شخصیتی که مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در پیام محبت‌آمیز تسلیتش، از او به «همکار دیرین» همواره برخوردار از «سلامت نفس» و «سلامت عمل» یاد کرده‌اند؛ همو که تا پایان عمر پربرکت خود به مقام استاد تمامی دانشگاه علامه طباطبایی افتخار می‌کرد و متواضعانه در محضر علم و دانشجو حاضر می‌شد.

🔸دردآور آنکه امانت‌گیران و امانت‌برداران امروز، امانت‌سازان اصیل انقلاب را نمی‌شناسند و جناب امیرآبادی در جایگاه نماینده منتخب حوزه انتخابیه قم در برنامه گفت و گوی ویژه خبری در صدا و سیما مورخ ۳ آبان ۱۴۰۰ به این فهرست استناد می‌کند.

🔸خانواده مرحوم دکتر سیدمحمد میرمحمدی این حق را برای خود قائل می‌باشد تا بر اساس مواد ۶۹۷ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی نسبت به نشر اکاذیب صورت گرفته اعاده حیثیت نماید، همچنین انتظار می‌رود علاوه بر تصحیح و تکذیبیه در رسانه‌ها، هیأت رییسه محترم قوه مقننه با پیگیری موضوع در کمیسیون اصل نود قانون اساسی نسبت به این موضوع واکنش شایسته نشان دهد تا آبروی دلسوزان انقلاب که عمر خود را در راه خدمت مخلصانه به این کشور سپری کرده‌اند، بازیچه تسویه حساب‌های سیاسی و جناحی قرار نگیرد.

🔹برای جنابعالی و همکاران محترم از خداوند متعال، توفیق خدمت خالصانه و متواضعانه به مردم عزیز ایران را مسألت دارم.

  • منبع خبر : صداوسیما